Idź do treści strony
Olsztyńska Duża Rodzina
04.12.2015 13:18

Mikołajki w Olsztynie

W niedzielę już o godzinie 10.00 w zajezdni MPK na ul. Kołobrzeskiej 40 rozpoczną się Mikołajki z Tramwajem – Dzień Otwarty w zajezdni tramwajowej. Przez cztery godziny na wszystkich chętnych czekać będą zabawy, konkursy, akcje edukacyjne. Nauczymy się udzielania pierwszej pomocy, dowiedziemy się, jak poruszać się na ulicach i skrzyżowaniach z torowiskiem, gdy jedzie tramwaj, posłuchamy również tramwajowych opowieści. Przewidziano również przejażdżki tramwajem!

Wprost z tramwajowej zajezdni warto wybrać się do hali Urania. W niej - od 14:00 - kolejna edycja akcji Zdrowe i Bezpieczne Święta. Tam przez kolejne trzy godziny mnóstwo łakoci, prezentów, a przede wszystkim dobrej zabawy w tańcu i ruchu.

Dla spragnionych wiedzy, Olsztyński Park Naukowo Technologiczny przygotował Mikołajki młodych odkrywców. Od 10 do 18 na wszystkich chętnych czekać będą w parku intrygujące atrakcje. W programie m.in.: strefa laboratorium Twój Robot: produkcja puszystego śniegu, który się nie roztapia, lampki choinkowe świecące bez prądu, bańki mydlane z lodu, znikający list do św. Mikołaja, sylwestrowe balony których nie da się przebić; strefa kreatywna – warsztaty naukowe; warsztaty malowania bombek; mega kolorowanki; konkurs rysunkowy; mega strefa gier planszowych; Teatr Lalek; ubieranie choinki, a na zakończenie imprezy – wspólne ognisko z kiełbaskami.
Wstęp wolny.

Szukający wrażeń bliżej centrum Olsztyna mogą w niedzielę odwiedzić CCH Manhattan. Odbędzie się tam impreza Bajkowy Mikołaj - urok zimy i rodziny . Co będzie można tam znaleźć? Ano, całkiem sporo. Zarówno z myślą o dzieciach, jak i ich rodzicach. Przede wszystkim gry i zabawy dostosowane do wieku oraz płci dziecka, a także liczne konkursy i występy artystyczne ze szczególnym uwzględnieniem atmosfery nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W planach jest m.in. koncert kolęd w wykonaniu dzieci oraz "Spotkanie z fantastyką" i konkurs gier planszowych. Nadzór nad całością ma sprawować... oj tak... sam Mikołaj. A wraz z nim - Śnieżynka z cukierkami.

Powróć do archiwum
Kalendarz wydarzeń