Idź do treści strony
Olsztyńska Duża Rodzina
31.03.2016 10:03

Klub Aktywnej Rodziny PAJACYK zaprasza

Klub Aktywnej Rodziny PAJACYK zaprasza na bezpłatne, otwarte spotkania towarzysko - zabawowe dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat z rodzicem lub opiekunem.

Dzieci mają do dyspozycji salę wyposażoną w zabawki i gry edukacyjne. Jest to miejsce, gdzie rodzic/ opiekun może miło spędzać czas prowadząc towarzyskie rozmowy, dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu wychowania dzieci, własnych emocji, potrzeb i problemów. Zachęcamy do prezentowania swoich umiejętności kulinarnych w klubowym mini bufecie.

W ramach spotkań Klubu odbywać się będą zgodnie z harmonogramem różne rodzaje zajęcia lub warsztaty:
• Zmysłoteka - warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat w towarzystwie rodzica/ opiekuna. Każde spotkanie to propozycja działań rozbudzających zmysły, zjednoczonych pod wspólnym tematem. Chcemy zachęcić dzieci do indywidualnej kreatywności, aby w atmosferze wspólnej zabawy mogły doświadczać zarówno przyjemności jak i wyciszenia przy zabawach sensorycznych. Ze względu na ryzyko pobrudzenia prosimy o zabranie stroju na przebranie dla dziecka i opiekuna.
• Kraina dźwięków - zajęcia muzyczne dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe w towarzystwie rodzica/ opiekuna, wprowadzające w pierwszą fazę muzycznego rozwoju. Tematy każdego tygodnia są zaczerpnięte z życia codziennego. Za pomocą muzyki, grając na prostych instrumentach, wykorzystując zabawki i inne przedmioty codziennego użytku, proces uczenia się jest wspierany w zróżnicowany sposób i jednocześnie skierowany w stronę dziecka.
• Nasze Pajacyki - zajęcia ruchowo-rozwojowe. Ćwiczenia z niemowlakiem to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem oraz budowanie relacji. Pokażemy jak ćwiczyć aby poprawić sylwetkę mamy, wspierając jednocześnie rozwój fizyczny dziecka. Przedstawimy propozycje zabaw ruchowych z dzieckiem, które dają wiele radości i tworzą atmosferę do wszechstronnego ich rozwoju . 
• Spotkanie z ekspertem - Każde spotkanie będzie składało się z części merytorycznej i konsultacyjnej, aby uczestnicy mieli możliwość pozyskania wiedzy z danego zakresu oraz rozwiania swoich wątpliwości i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Ekspertami będą m.in.: psycholog, dietetyk, pediatra.
• Spotkania z pasją - prezentujemy pasje uczestników spotkań klubowych i zaproszonych gości ze społeczności lokalnej. Jest to okazja to wypromowania swoich wyjątkowych osiągnięć, a także pokazanie innym, że w życiu warto znaleźć w sobie pokłady siły, odpowiednie zajęcie, robić coś wartościowego dla siebie. 
• Tata mój bohater - sobotnie spotkania tylko dla tatusiów z dziećmi. Będzie to możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem, jednocześnie odciążając od tego obowiązku mamę. Spotkania będą polegały na rozgrywkach drużynowych w celu pobudzenia zdrowej rywalizacji, zabawie rozwijającej kreatywne myślenie oraz sprawność umysłową.
•Oferuję - potrzebuję to klubowy bazarek, na który można przynieść wszystko czego chcecie się pozbyć (np.ubrania dla dzieci i dorosłych, drobne rzeczy dekoracyjne, biżuterię, rękodzieło). Przyniesione rzeczy powinny być czyste i w dobrym stanie. Zapraszamy "oferujących" i "potrzebujących"! W ramach tej inicjatywy powstała również tablica, na której można umieszczać ogłoszenia o przeróżnej treści.<

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu Pajacyka 

Powróć do archiwum
Pogoda