Idź do treści strony
Olsztyńska Duża Rodzina
15.07.2013 17:22

Karta Rodziny w Olsztynie

Ponad dwa i pół tysiąca rodzin z Olsztyna będzie mogło korzystać ze zniżek
i udogodnień w miejskich placówkach.
Przygotowaliśmy projekt uchwały, która wspiera duże rodziny, z których jesteśmy dumni – powiedział Piotr Grzymowicz podczas dzisiejszego spotkania z mediami i przedstawicielami Klubu Dużej Rodziny.


Wszystkie zamieszkujące w Olsztynie rodziny, w których jest troje i więcej dzieci będą mogły korzystać z rozmaitych ulg czy darmowych usług w miejskiej komunikacji, w olsztyńskich instytucjach kultury, żłobkach czy obiektach sportowych. Oczywiście katalog usług będziemy powiększać w miarę zgłaszania się np. firm czy instytucji wojewódzkich, które będą chciały zaprosić do siebie olsztyńskie duże rodziny – informowała Małgorzata Bartnikowska-Bogdanowicz, zastępca prezydenta Olsztyna.

Każda rodzina otrzyma specjalną kartę, która szybko i bez zbędnych formalności pozwoli jej uczestniczyć w sportowo-edukacyjno-kulturalnym życiu Olsztyna. Takimi udogodnieniami Karta obejmie około 13 tysięcy dzieci, rodziców i opiekunów.


Olsztyńska Karta może zacząć obowiązywać już za około dwa miesiące, wcześniej odbędą się jeszcze prace w komisjach Rady Miasta Olsztyna oraz sesja Rady Miasta, na której Karta w formie uchwały będzie głosowana.  

Powróć do archiwum
Kalendarz wydarzeń